تشکیل کمیته پیشگیری از آلودگی های نوری در کاشان

اهمیت موقعیت شهر کاشان در نزدیکی طرح بزرگ رصدخانه ملی و لزوم حفظ آسمان تاریک این منطقه، لزوم تشکیل یکی از مهم‌ترین گروه‌های تحقیقاتی انجمن نجوم سپهر کاشان را در زمینه آلودگی نوری رقم زد.
با توجه به اهمیت این موضوع، همکاری مشترکی بین انجمن نجوم سپهر کاشان و کارگروه زیربنائی و شهرسازی فرمانداری ویژه کاشان بوجود آمد…

کمیته پیشگیری از آلودگی‌های نوری منطقه کاشان با حضور دستگاه‌های مرتبط و تاثیرگذاری چون فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی، اداره بهداشت، اداره آموزش و پرورش، شهرداری، اداره برق، انجمن نجوم سپهر کاشان و طرح رصدخانه ملی ایران از بیستم خرداد ماه کار خویش را آغاز نموده است.
همچنین ریاست این کمیته بر عهده شهرداری کاشان (سازمان زیباسازی شهرداری کاشان) و دبیری آن بر عهده انجمن نجوم سپهر کاشان می‌باشد. دومین جلسه کمیته پیشگیری از آلودگی‌های نوری منطقه کاشان نیز در تاریخ سی‌ام تیرماه در محل سازمان زیباسازی شهرداری کاشان برگزار گردید.

از دستاوردهای دو جلسه اخیر این کمیته می‌توان به لزوم آموزش و اطلاع‌رسانی در زمینه آلودگی نوری و چگونگی استفاده از روشنایی در سطح شهرستان با مصوب نمودن آیین نامه‌های اجرایی و عملی در حوزه های مختلف اشاره نمود.
امید که انجمن نجوم سپهر کاشان با این اقدام تاثیرگذار و  با همراهی مجموعه مدیریتی شهرستان کاشان بتواند در راستای نیل به اهداف تعیین شده، گام های بلندی بردارد.

Image
دومین جلسه کمیته کاهش آلودگی نوری فرمانداری کاشان
Image
دومین جلسه کمیته کاهش آلودگی نوری فرمانداری کاشان